Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov

štvrtok 23.59 hod.

Miesto konania: celé Slovensko, cirkevné priestory
Dňa 25-01-2018 , o 23.59 hod.

Konferencia biskupov Slovenska (KBS) zverejnila na internetovej stránke www.kbs.sk v pdf-formáte materiály na tohtoročný Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov (18. - 25. januára). Jeho téma znie:"Tvoja pravica, Hospodin, silou preslávená." Ex 15,6. Prekladpripravila KBS v spolupráci s Ekumenickou radou cirkví v SR. MATERIÁLY je možné nájsť v prílohe.

Tradičný termín konania Týždňa modlitieb za jednotu kresťanov je na severnej pologuli od 18. do 25. januára. Tieto dni navrhol v roku 1908 Paul Wattson tak, aby modlitby prebiehali v dňoch medzi sviatkami sv. Petra (Katedra) a sv. Pavla (Obrátenie), čo im dodalo symbolický význam. Na južnej pologuli sú v januári prázdniny, takže cirkvi organizujú Týždeň modlitieb v inom termíne, napríklad v období sviatkov Zoslania Ducha Svätého (ako to navrhlo Hnutie pre vieru a poriadok v roku 1926), ktoré tiež symbolizujú jednotu Cirkvi.

Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov

Pomôžte s propagáciou podujatia, :-) ďakujeme!
Príloha: Príloha na stiahnutie

Do začiatku podujatia zostáva ešte za týždeň.

Nemôžem prísť, chcem nahrávku!

Podrobné informácie

Organizuje: aliancia